четвер, 28 травня 2020 р.

Доброго ранку, дорогі дітки. Ми закінчили всі посібники, виконали всі завдання. Хто не встиг, можете не поспішаючи дописати, домалювати, доробити, в тому числі і завдання на полях. Більшість з вас працювали добросовісно, намагались отримати нові знання або закріпити вивчене. Можливо, хтось думав, що карантин  - це додаткові канікули і можна нічого не робити. Тож їм доведеться надолужувати влітку. До третього класу ви повинні прийти з міцними знаннями, щоб рухатись далі, а не топтатись на місці. Сьогодні ми повторимо правила поводження на канікулах  - переглянете два відео. А потім у вас буде можливість згадати своїх однокласників. Я підготувала коротеньке відео.
 Отож, правила поведінки на канікулах.







Шановні батьки! Прочитайте уважно, знайдіть для цього час!

Поради практичного психолога

На сьогоднішній день можна перераховувати безліч сторонніх факторів, що шкідливо впливають на наших дітей, промиваючи їм їх маленький несвідомий мозок. Батьки лише можуть застерегти від деяких з них.
Коли ви на роботі, під час шкільних канікул, то найменше, що можете зробити – це забезпечити дитині дозований доступ як до телевізора, так і до комп`ютера. Ви маєте право і можливість на деякий час заборонити, відключити, заблокувати, сховати будь-яку техніку, яку вважаєте за потрібне, для користі і безпеки вашої ж дитини. Поговоріть зі своїми дітьми, наведіть їм негативні приклади з життя, покажіть фотографії з наслідками для здоров`я або з нехарактерним емоційним станом людини, які спровокували телебачення або комп`ютер.
Не дайте дитині зрозуміти, що з приходом канікул для неї настала повна свобода дій в проведенні власного часу. Давайте завдання читати, малювати, писати, прибирати свої речі. І, звичайно, перевіряйте, що було зроблено, коли ви вдома.
Ніщо не замінить дитині корисно проведеного часу разом зі своїми батьками. Намагайтеся знайти більше вільного часу для своїх дітей, і вони вам будуть безмежно вдячні. Ви для них найкращий друг і вчитель, навіть, якщо вони про це ще не здогадуються.
Гарного відпочинку!


А тепер мої поради.
Математика
1.    Обов’язково повторюйте з дитиною склад числа.
2.    Якщо ваша дитина ще не запам’ятала таблицю множення, у вас є час допомогти їй це зробити. Є багато ігор, в тому числі і комп’ютерних, які допоможуть вивчити таблицю без напруження.
Українська мова
1.    Обов’язково читати щодня. Навіть, коли відправляєте дитину до бабусі в село, потрібно читати. Читання розвиває розумові здібності. Не забувайте про «Щоденні п’ять», нагадуйте дитині кожного дня робити записи і малюнки в Читайлику.
2.    В посібнику ви бачили розліновку в лінію, ми потроху готувались до переходу в зошит в лінію. Якби не карантин, то ми б уже писали в нових зошитах. Тому влітку заведіть зошит в лінію і нехай діти тренуються писати. Як писати, розмір- можна відкрити посібник і дивитись.
3.     Повторюйте з дітьми (особливо ближче до вересня) по блок-картах вивчений матеріал.
4.    Розвивайте мовлення дітей. Нехай вони ввечері вам розповідають про свій день, що навчились, як допомагали, що нового дізнались і т.і.
Всесвіт
1.    Спонукайте дітей до спостережень. Влітку дуже добре спостерігати, як змінюється тривалість дня і ночі. Не забудьте нагадати їм про день літнього сонцестояння.
2.    Хай спостерігають за комашками, тваринками. Разом з вами чи бабусями (дідусями) вирощують рослини.
Фізкультура
Літо – прекрасна пора для фізичного розвитку дитини. Купіть скакалку, м’яч. Діти повинні плигати через скакалку на одній нозі, на двох, поперемінно. На уроках ми вчились, але скакалки були в одиниць. М’яч підкидати і ловити- на місці і в русі, бити об землю однією рукою (поперемінно), двома -на місці і в русі.  Підтягуватись, віджиматись. Обов’язково вранці повинні робити ранкову зарядку.
Трудове навчання
В тому році я звертала вашу увагу на те, що деякі учні не вміють навіть вирізати і просила, щоб влітку вчили їх вирізати по контуру. Це вміють робити дітки в дитсадку. Але, на жаль, кілька дітей так і не навчились, мамам було ніколи. А вирізання, ліплення, складання пазлів і мозаїки розвиває дрібну моторику рук, а також і мозок. Крім того поліпшується почерк. Ті діти, хто погано вправляється з ножицями, і пишуть гірше.
Сподіваюсь, що ви уважно прочитаєте і не відкинете ці поради, як щось зайве. Що ви знайдете час влітку для розвитку своїх дітей.
Дякую за увагу.
29.05.2020
 
Оголошення
             У понеділок з 10 до 13 я чекаю Вас у класі. Принести блок-карти і проєкти (хто робив). Принести всі контрольні роботи, які ми писали 2-3 квітня і на минулому тижні. Це з 26 номера математика -с. 35 і всесвіт с. 40, диктант і завдання писали на листочках чи в зошиті. З 33 номера математика с. 39 і всесвіт с.28, диктант і завдання - на аркуші. Ще раз нагадую, що все треба підписати. У кого закінчився Читайлик - принесіть у портфоліо.
            Ті, хто не встиг здати гроші за харчування - принесіть. Нижче подаю список. Хто здав, отримаєте решту.
Воронін - 56грн, Гордієнко - 56 грн, Деденко -56грн, Ємельяненко - 16 грн, Кругляк - 7 грн, Лістунов - 56 грн, Михайленко - 7 грн, Міщенко - 42 грн, Мокрий 35 грн, Підмогильна - 21 грн, Шевченко - 19 грн.
            Ви заберете всі речі з шафи і папки.
            Прийдіть обов'язково, тому що треба підписатись у протоколі і забрати Свідоцтва про досягнення.
            За літо пройдіть лікаря і принесіть довідку, як завжди. Першого вересня ви повинні здати мені довідку.
  Можливо виникнуть ще якісь питання, тому заглядайте зрідка в блог і в групу у вайбері.
До зустрічі у понеділок.

середа, 27 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Ми наближаємось до кінця року. Давайте ще сьогодні попрацюємо, а завтра посвяткуємо.
Математика - працюємо на с. 38 -39. Цей урок побудований у формі квесту. Дивіться відео і виконуйте. № 4, 5, 6 - записати у зошит. Всі інші - в посібнику.




Укр.мова - працюємо на с. 24-25, 32-33. С. 24 впр. 1 - виконати всі завданн. Частину ви можете виконати зразу, потім виріжте і будете доробляти протягом літа ( покладіть на столі або повісьте над столом). Впр. 2 - все зрозуміло. Впр. 3 - ознайомтесь з передплатною карткою. Виконайте всі завдання крім останнього (останнє - за бажанням, а можливо, вам уже батьки передплатили журнал). 
С. 32-33 - подорож. Дивитесь відео і виконуєте. Що записати в зошиті, почуєте на відео. 



Завтра зустрічаємось для останнього уроку. Завтра дам всі рекомендації і завдання на літо. 

У понеділок я буду в школі з 10 до 13, підходьте забрати речі з шафи, свідоцтво про досягнння, поставити підпис у протоколі і розплатитись за березень, хто не заплатив, або отримати решту, хто встиг заплатити за весь місяць. Біля дверей школи телефонуєте мені, я за вами виходжу. 

вівторок, 26 травня 2020 р.

Доброго ранку, дорогі дітки. Сьогодні ми працюємо в посібнику №34. У вас математика, мова і всесвіт. Не забудьте зайти на сторінку Світлани Валентинівни і відвести час на фізичні вправи.
Математика - працюємо на с. 34-35. № 1 - вже знайоме вам завдання. Розгляньте уважно малюнок, прочитайте запитання і подумайте, на яке запитання можна відповісти, виконавши арифметичні дії. Це і буде ситуація математичного змісту. Якщо вам не вистачає даних (чисел), або не треба виконувати дії (а тільки порахувати), то це не буде ситуація математичного змісту.  Загальна ситуація: уся родина збирається до бабусі Світлани на ювілей.Дві  задачі на вибір запишіть у зошит з умовою. № 2 - у посібнику - впишіть в клітинки числа. № 3 - у посібнику. Щоб знайти радіус круга, зверніть увагу , на малюнку добре видно, що 2 радіуси - це одна сторона квадрата. Не забувайте, що маєте справу з іменованими числами, тож обов'язково пишіть см.  Щоб знайти помилку у № 4, зверніть увагу на питання і букву у другій дії. 

Мова - с. 22-23. Впр. 1 - уважно прочитайте всі завдання. Зверніть увагу на текст: ви бачите, що він написаний двома кольорами. Тобто читати треба спочатку одним кольором, а потім другим. Таким чином ви прочитаєте два різних тексти. Роздивіться малюнок , знайдіть людей, які читають. Виконайте всі завдання. Впр. 2 - зв'язана з малюнком, виконуйте всі завдання, опираючись на малюнок, не вигадуйте свого. Останнє завдання (Склади...) записати у зошит. Спочатку написати назву, а потім текст. 

Всесвіт - с. 40-41- як підсумок всьому, що ви дізналися за рік. Ви бачите гру, в яку можна погратися з батьками, братиками, сестричками, дідусями , бабусями. Перед грою попрацюйте з відео, воно стосується тих об'єктів, які ви бачите на полі гри. 





Доброго ранку, дітки. Сідайте і будемо працювати. Продовжуємо виконувати завдання у посібнику № 34.
Математика - працюємо на с. 26-27.т№ 1 і № 2 - виконуєте, дивлячись відео. Обидва номери - усно. У другому записати біля питання два іменованих числа - відповіді.


№ 3 - у зошит записати ці вирази, будьте уважні, коли будете ставити дужки. Якщо перша дія множення або ділення, то дужки не потрібні.  № 4 - в посібнику. № 5 - у посібнику. Вчора деякі учні писали таку задачу в зошит. Цього робити не треба. Вираз записати під діаграмою. № 6 - у зошиті. Уважно прочитайте задачу. Записати умову, розв'язання, відповідь. Зверніть увагу на оформлення задачі. Кожен день я роблю зауваження з цього приводу, і кожен день одні і ті ж учні не врахавують ці зауваження. Після скорочень, крім іменованих чисел, ставиться крапка. Скорочуємо слова до голосного. Після дужки - ставимо тире. У першій дії обов'язково пишемо пояснення, що знайшли, після пояснення ставимо крапку з комою. Після відповіді ставимо крапку. Коротка умова:  

№ 7 - виконати завдання у посібнику - Познач , а Розв'язати - в зошиті (два рівняння).
№ 8 - у посібнику.

Укр. мова - с. 14-17. С. 14 впр.1 - Виконати завдання. У першому тексті потрібно переставити букви, у другому - замість цифр читати букви. Букви вгадати дуже легко за змістом. Впр. 2 - виконати всі завдання. Ви запишите три слова, перше з великої букви, через кому, після третього - поставте крапку. З нового рядка запишіть ім'я дівчинки. Впр. 3 - виконати всі завдання. В зошиті записати складені імена. Перше  вже є - Прекрасний Мамонт, ..., ... . Дивитесь на перші букви імені і прізвища, шукаєте в таблиці, що означають ці букви і записуєте ще дві імені: для хлопчика і для дівчинки.  Потім на новому рядку будуєте модель. Зверніть увагу, що перше слово в кожному імені - прикметник (жовта плашка), а друге - іменник (червона плашка).
С. 16 - впр. 1 - виконати всі завдання. Впр. 2 - у посібнику. Впр. 3 - усно, записувати не треба. Впр. 4 - у зошиті. Слова перевіряєте по словниках, я вам давала за 1 клас і за 2 клас.  Слова записати у рядок , перше слово - з великої букви, далі через кому. Коли будете розшифровувати день народження лаксика, зверніть увагу, що у першому рядку остання буква е,  в слові її записуєте як є. День народження лаксика  записати з нового рядка. Останнє завдання - Закодуй... - за бажанням. 

понеділок, 25 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Ось і розпочався останній тиждень нашого дистанційного навчання. Попереду у вас канікули. Зберіть всі свої сили, щоб активно попрацювати і не залишати роботу на літо. Продовжуємо працювати в посібнику № 34.
Математика - с. 18-19. Як завжди,  в кожному номері по кілька завдань. Читайте уважно і виконуйте. Крім того, я даю пояснення, теж читайте уважно.  № 1 - прочитайте уважно завдання. Нагадую, що ситуація математичного змісту, це, іншими словами, задача. Розляньте малюнок, прочитайте інформацію під малюнком і подумайте, чи можна за цими даними скласти задачу. Якщо треба просто порахувати, не виконуючи арифметичних дій, то це не буде ситуація математичного змісту. В даному випадку можна скласти три задачі. Подумайте, які. В зашит записати одну на вибір: умова, розв'язання, відповідь. Хто не може додуматись сам, скористайтесь підказкою з відео. На відео нема останньої задачі, з питанням На скільки більше ... ?. Її записати дуже легко. Нагадую, що після порівняльної дужки обов'язково пишемо на ? б. , або у ? разів б. Повторюю, записуєте в зошит одну задачу.

№ 2 - виконати всі завдання і обов'язково написати слово, порівняти його з тим, що вимовляє лаксик.  № 3 - спочатку з'ясуйте, де були дівчатка і де не були хлопчики. Далі просто. № 4 - виконайте всі завдання. Щоб знайти "зайве" число, зверніть увагу на величини.  № 5 - розв'язуєте задачу усно, будуючи відрізки (у посібнику). Біля питання записати відповідь. № 6 -в зошиті.  Ключові слова : Взяло участь - ... , Замок - ... , Фортецю - ?, в 6 гр. по ? д.  Можна замість Взяло участь поставити фігурну дужку.  № 7 - за бажанням.  № 8 - скласит 6 виразів з даними відповідями - в зошиті.
Укр.мова - с. 6-7. Впр. 1 - Виконати всі завдання, речення записати у зошит. Впр. 2 -виконати всі завдання. Впр. - виконати всі завдання. Впр. 4 - завдання записані синім кольором. Виконати всі. Спочатку згадайте, що таке твердження, судження, істині та хибні судження, умовивід за матеріалом у завданні №2 на с. 4 в журналі №12 в 2 класі.
 
Перше :  Твердженням можуть бути розповідні речення.  Прочитайте перше, порахуйте дітей на малюнку.  Прочитайте друге і третє. Які це речення за метою висловлювання? Чи будуть вони твердженнями?
Друге завдання - прочитайте перше судження, порахуйте дітей в пісочниці. Прочитайте друге судження, знайдіть на малюнку, переробіть на істине, істине запишіть у зошит. Прочитайте третє, знайдіть на малюнку, переробіть на істине, запишіть у зошит. Так працюйте з кожним. Кожного разу перевіряйте по малюнку. Третє завдання - складіть і запишіть. Четверте - спочатку виконуєте в посібнику , потім складаєте і записуєте свій умовивід. В зошиті буде записано 6 речень : з першой впр. - 1 і з 4 впр. - 5.

Всесвіт - с. 28-29 - виконуєте разом з відео.




четвер, 21 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Ми закінчили № 33 і сьогодні розпочинаємо останній посібник № 34. За вихідні допишіть ті завдання у № 33, які ми  пропустили , не забудьте про поля. Там багато цікавих завдань.
Математика - працюємо на с. 8-9. № 1 - прочитайте завдання, дивіться відео і виконуйте. Звертаю увагу тих, хто слухає не дуже уважно, що в зошит записати розв'язання першої і третьої задач. На першому відео ви працюєте на с. 8, на другому - на с. 9.







Мова - працюємо на с. 4-5. Впр. 1 - читайте уважно завдання. Перед тим, як виконувати, знайдіть блок-карту, де всі звуки і букви, якими вони позначаються. Досі не всі запам'ятали, які звуки дзвінкі, а які глухі. Речення запишіть у зошит. Впр. 2 - виконати всі завдання. Впр. 3 - виконати всі завдання, крім останнього:  запиши лист, записувати не треба. Раджу знайти за посиланням і прочитати всю казку. https://forumdemo.ru/uk/otnosheniya/mihalkov-den-neposlushaniya-onlain-chtenie-knigi-prazdnik-neposlushaniya-sergei/.  Впр. 4 - у посібнику. 

Всесвіт - с. 10-11. № 1-2 - на першому відео. 




Далі подивіться відео про характер людини, темпераменти. 




Завдання 3 ви знайдете на третьому відео. 




На закінчення подивіться мультик про дружбу. 


середа, 20 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Вчора ви писали диктант, написали дорбе, молодці. Окремим учням треба попрацювати над своїм почерком, правильно з'єднувати літери. У кого є помилки - попрацюйте над ними у чорновику. Сьогодні пишемо діагностичні роботи з мови і математики.
Математика - будьте уважні, виконуйте мої вказівки. Знайдіть с. 39. Подібне ви вчора виконували на с. 35. Зверху напишіть обов'язково прізвище, число. У № 1 читайте вираз, обчислюйте усно і в цьому ж рядку є три клітинкі і біля них відповіді. Знаходите те число, яке отримали і ставите галочку в клітинці біля нього. Ніяких стрілок не треба. Ще раз повторюю, відповіді шукаєте на тому самому рядку, що і сам вираз. № 2 і 3 - все зрозуміло. Задача - вчора деякі учні мене не послухали і почали писати на другому рядку або втулили слово Розв'язання. Читайте уважно! Починаємо писати на першому повному рядку. Умова, дії або вираз і відповідь. Ключові слова можна записати першими буквами. Слово РОЗВ'ЯЗАННЯ НЕ ПИШІТЬ! Вчора я не зважала на охаайність і не ставила крила. Сьогодні ви отримаєте крила за кожне завдання, тож пишіть охайно, не поспішайте.
№ 5 - такий як вчора. Не забудьте навести прямокутник, вчора не всі ще зробили. № 6 - майже всі вчора зробили правильно. Тому, хто зробив неправильно, пояснюю, що домальовуємо різні фігури різними кольорами, щоб всі 6 квадратів були однаковими. Читайте уважно кожне завдання і виконуйте.
Укр.мова - виконуєте на тому ж аркуші, що і диктант. Від диктанту відступіть один рядок, напишіть 21 травня. На наступному - Перевірка мовних знань. Потім пишете цифру 1. ... і вибираєте правильну відповідь - одна буква! Далі 2. ... і знову вибираєте правильну відповідь, записуєте одну букву. Третє так само 3. ... . Зверніть увагу! Букву писати біля цифри! Четверте завдання - читайте уважно завдання, ставите цифру 4. Хмара, ...  і далі дописуєте те, що треба.  П'яте завдання - читайте уважно, скільки слів повинно бути в реченні: 5. ......Ще раз нагадую, що кожне завдання з нового рядка.
21 травня
Перевірка мовних знань
1   1.    У якому рядку всі слова написані правильно?
А) озиро;   колося;      рибки;
Б) імя;      польовий;    куля;
В) духмяний, рюкзак, співчуття.
     2.   У якому слові звуків більше, ніж букв?
          А) зайчик;  Б) пеньок; В) щиглик.
     3.  Яке слово споріднене зі словом літній?
          А) літак; Б) літо; В) політ.
     4.  Підбери споріднені прикметник і дієслово до іменника хмара. Познач       корінь в усіх трьох словах.
          Хмара, …, … .
      5. Склади речення із словом травень (4-5 слів). 

У нас сьогодні два уроки мови, тому попрацюйте на с. 32-33. 

Успіхів! 

Сьогодні День вишиванки, вітаю всіх і пропоную подивитись відео. 





вівторок, 19 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Сьогодні ви пишете диктант за 2 клас. Ви повинні показати, як навчились писати, вивчили правила, вмієте працювати охайно. Нагадую, що оцінюється не тільки правильність написання, але й почерк, з'єднання, охайність. Тому не поспішайте. Писати під відео легше, ніж у класі, тому що можна поставити на паузу, якщо не встигли, прослухати ще раз. Ви вже приготували аркуші, написали так, як я вчора вам показала. Тож слухайте відео і пишіть. Слово, важке для написання, буде на відео ліворуч. Після диктанту виконайте завдання у посібнику, це буде ваша підготовка до наступної роботи. Аркуш з диктантом не викидайте, ви на ньому будете писати мовну тему, а потім після карантину принесете в портфоліо. Диктант прислати сьогодні або завтра вранці.


С. 24 - 25 , впр. 1-2 - все зрозуміло. Впр. 3 - виконати всі завдання: перше - прочитати, друге - записати назви дерев - на першому ряді записати дерева, які зображені перед вами, перше слово - з великої літери, через кому. Третє - запиши дієслова - на другому ряді перше дієслово з великої букви, через кому. У вас 4 дієслова, записуєте на другому і третьому рядках. Останнє - скласти речення - усно складіть кілька речень, використовуючи слова на малюнку, одне речення запишіть на четвертому ряді.  Впр. 4 - в посібнику. Впр. 5 - виконати всі завдання , наводьте ручкою. Перші три речення - це правила, запам'ятайте. 

Математика - працюємо на с. 34-35. Перша жовта рамка - 6 завдань. Виконуєте 1, 3 і 5. Перше - записати вирази і обчислити, у вас буде 6 виразів. № 3 - записати умову, розв'язання і відповідь. Ключові слова - Приїхало, У маленькі намети, У великий намет. Можна замість першого слова поставити фігурну дужку. № 5 все зрозуміло. На с. 35 - виконати всі завдання і прислати. У 4 задачі записати умову - починаєте на першому рядку, слово Розв'язання - не пишіть, зразу 1), 2) і Відповідь. Тоді все поміститься. Слова в умові не розтягуйте, можна одну букву писати. У 5 завданні нагадую, що прямокутник позначаємо великими латинськими буквами. Далі записати сторони - а=...см, на наступному рядку b = ... см. Потім формулу периметра і на останньому рядку обчислюєте периметр. Нагадую, що у другому класі ми вивчили формулу обчислення периметра, не треба додавати всі сторони як у 1 класі. Хто забув, знайдіть блок-карту і подивіться. Останнє завдання - малюєте кольоровими олівцями, охайно. 

Всесвіт - с. 40-41 , читайте і виконуйте. Все просто.



Доброго ранку, дітки. Продовжуємо готуватись до діагностичних робіт. Приготуйте на завтра по двійний аркуш для диктанту і мовної теми. На першій сторінці напишіть так, як на фото, щоб не витрачати час завтра.

Математика - працюємо на с. 26-27. Перевірте, чи правильновіконали лаксики селфі-аудит. Замалюйте відповідно кружечки. Завдання подібні до тих, які ви вчора розв'язували і так добре виконали. Далі під селфі № 1 - на моделі ви бачите, які овочі купила Сніжка. Головне питання обведено червоним. У зошиті записати умову, розв'язання (одним виразом, не діями) і відповідь. Для того, щоб краще виконати діагностичну роботу, попрацюйте над № 2. На с. 27 ви бачите блок-карту. Добре попрацюйте з нею, розгляньте, особливо зверніть увагу на задачі. Скопіюйте 2 екз., тому що на 28 сторінці розміщена діагностична робота з Всесвіту, яку ви повинні вирізаті і принести після карантину в портфоліо. Тому, повторюю,  зробіть два екз. блок-карти,  один покладіть в папку, а другий принесете в бокс.  № 4- в посібнику. Обернена дія до додавання - віднімання, до віднімання - додавання, до множення - ділення, до ділення - множення. № 5 - записати в зошит умову, розв'язання, відповідь.  Ключові слова: Зібрали, Засушила, Розклала - ?, по ? кг в 3 м.  Коли розв'яжете задачу, не забудьте в посібнику поставити галочку. 

Укр. мова - с. 16-17, 22-23. С. 16 впр. 1 - виконати всі завдання. Впр. 2 - в посібнику. Впр. 3 - теж в посібнику. Зверніть увагу, дописуєте одне слово! С. 22 впр. 1 - виконати всі завдання. Впр. 2 - слова записати у зошит і інші завдання теж. Впр. 3 - виконати всі завдання в посібнику (добирати перевірні слова - усно), крім Установи зв'язок слів... , Побудуй модель першого речення... , Підкресли в тексті... , Заверши... . 
Останні два завдання виконати у зошиті! Для тих, хто не вміє рахувати, пояснюю: п'яте слово третього речення основної частини - це слово дощі, а останнє слово другого речення основної частини - це слово піч. Звуковий запис - це у квадратних дужках записуєте транскрипцію. Хто не пам'ятає, знайдіть, де я це пояснювала. Нагадую, що в укр.мові звук ч твердий і пом'якшується лише перед і. На всяк випадок, якщо хтось не зрозумів, що не треба виконувати, додаю фото. 


21 травня - День вишиванки. Будь ласка, зробіть фото у вишиванці, можете разом з батьками, якщо у них є вишиванка, і пришліть сьогодні або завтра. Я зроблю колаж. 


понеділок, 18 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Цей тиждень у нас дуже відповідальний. Ви будете писати діагностичні роботи. Сьогодні - Всесвіт, у середу і в четвер - мова і математика. Тож попрацюйте активно, щоб потім влітку відпочивати, а не наздоганяти.
Математика - працюємо на с. 18-19. Ви бачите коричневий горішок - вихідний селфі-аудит. Перевіримо, як ви повторили вивчений за рік матеріал. Виконуєте самостійно селфі-аудит, фотографуєте і зразу присилаєте. Якщо не сьогодні, то завтра зранку обов'язково. Перше завдання - уважно прочитайте задачу, усно розв'яжіть її виразом (можете на чорновику) і поставте галочку біля правильного виразу. Друге - розв'яжіть кожен вираз, напишіть відповіді і поставте галочку біля виразу зі значенням 24. Третє - усно розв'яжіть рівняння, а тоді вибирайте відповідь. Четверте - розгляньте, які фігури дано. Виміряйте сторони, напишіть у клітинках, обчисліть усно периметр кожної фігури, з'єднайте з периметрами внизу.
Після селфі переходьте до виконання інших номерів. № 1 - в зошиті. Не забувайте, що питання Скільки всього ми не пишемо словами, а ставимо фігурну дужку.  № 2 - все зрозуміло, біля виразів напишіть відповіді, а потім розфарбовуйте. № 3 - друге завдання - Склади ... - усно. Третє і четверте - Запропонуй ... і Розв'яжи .. - не треба. № 4   - у посібнику. Не забувайте, якщо ми порівнюємо числа, то треба поставити знаки > , < , = . Щоб знайти, на скільки одне число більше або менше другого, треба від більшого відняти менше. Щоб знайти, у скільки разів одне число більше або менше другого, треба більше розділити на менше.  № 5 - усно,  запишіть у зошит тільки ті рівняння, які ви підкреслили. Нагадую, парні числа діляться на 2.

Мова - С. 14-15. Впр. 1 - Виконати всі завдання, крім Підготуй... і Відповідай... . Впр. 2 - правильно з'єднайте букви, згадайте, коли приголосні є м'якими.  Впр. 3 - виконати всі завдання. Впр. 4 - у зошиті.  Згадайте по блок-карті, як зв'язуються слова у реченні. Виправте , де треба, закінчення, а де треба - допишіть прийменники. У посібнику перед реченням вкажіть номери, що ви робили: міняли закінчення - 1, чи дописували прийменники - 2.

Всесвіт - с. 28 - 29 . На с. 28 зверху напишіть своє прізвище і сьогоднішнє число. Виконайте один варіант - І або ІІ.  Сфотографуйте і зразу пришліть - сьогодні або завтра зранку.
 С. 29 - дивіться відео і виконуйте разом. Перше відео - про липень, а друге -  саме завдання.




пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Сьогодні ми починаємо працювати в посібнику № 33.  Рухаємось до закінчення навчального року. зберіть всі свої сили, залишилось зовсім мало. 20 травня у нас диктант  і діагностична з Всесвіту, 21 травня - діагностична з мови і з математики і на останньому тижні - перевірка виразного читання. На вихідних допишіть № 31-32, повторіть правила, потренуйтесь писати диктант. І не забувайте читати кожного дня.
Математика - працюємо на с. 8-9. № 1 -  кругові приклади. Нагадую, що таке кругові приклади. Знаходите значення першого виразу, шукаєте вираз. що починається з такого самого числа, яке ви одержали, обчислюєте вираз, шукаєте наступний, що починається з такого самого числа і так до кінця.  Значення виразів (відповіді) пишіть олівцем біля виразів, буде легше шукати наступний приклад. Вираз, що отримаєте, напишіть в зошит. № 2 - уважно прочитайте завдання, роздивіться зображення. Для тих, хто сам не зможе справитись, даю підказку.

Задачу записати в зошит.  Ключові слова зв'язані з числами. Подумайте самі. Складати задачу про чайок не треба. 
№ 3 - прочитайте уважно завдання. Хто забув, знайдіть блок-карту на цю тему. Виконайте всі завдання. У зошиті побудуйте прямокутник, біля сторін напишіть їх довжину, під прямокутником запишіть спочатку формулу, а потім - другий рядок - підставте числа і обчисліть периметр.  № 4 - все зрозуміло. Не забудьте розфарбувати ягідку. Спочатку подивіться, чи правильно визначено порядок дій, потім перевірте правильність обчислень. Якщо правильно, розфарбуйте ягідку, якщо неправильно - виправте помилки і обчисліть . 
№ 5 і 6 - не треба. № 7 - спочатку виконайте друге завдання (Підкресли), в зошиті розв'язати це рівняння і ще одне на вибір. № 8 - у посібнику. 

Укр.мова - працюємо на с. 6-7. Впр. 1 - сигнал хай подасть хтось з дорослих, або самі собі засічіть час. Виконайте всі завдання. Впр. 2 - увазно прочитайте і виконайте всі завдання. Внизу дивіться, якими олівцями позначати клітинки. Впр. 3 - все зрозуміло. Впр. 4 - не треба. Впр. 5 - виконайте всі завдання, крім першого, в посібнику, в чорновику потренуйтесь писати під диктування. Впр. 6 - у зошиті. Зверніть увагу, що нема розділових знаків. Згадайте, що таке речення. В кожному реченні говориться про щось одне (підмет). Якщо ви бачите, що мова пішла про інший об'єкт, значить це вже інше речення. Не забудьте підкреслити головні члени у першому і четвертому реченнях. 

Всесвіт - с.10 - 11. На с. 10 працюєте по відео. С. 11 - блок-карта. 



Блок -карту потрібно доповнити, для цього знайдіть попередні блок-карти, перегорніть посібники, знайдіть потрібну інформацію і попрацюйте самостійно . Блок-карту виріжіть і в папку. 

середа, 13 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Продовжуємо працювати в посібнику 31-32 і сьогодні його закінчуємо. Готуємось до діагностичних робіт. Все ще чекаю ваші селфі-аудити. Робіть все вчасно, буде менше проблем. Читайте уважно завдання і мої пояснення. 
 Математика - працюємо на с. 32-35. № 1 - все зрозуміло. № 2 - усно, в посібнику. № 3 - записати в зошит: умова, розв'язання, відповідь. № 4 - усно. № 5 - читайте уважно, які рівняння треба позначити. Їх три. В зошиті розв'яжіть на вибір два. № 6і 7 - не треба. № 8 - в зошиті тільки розв'язання і відповідь. № 9 - в посібнику - тільки перше завдання - Обчисли. № 10 - не треба. На с. 34 - блок-карта на повторення задач. Одна така карта у вас вже є, з моделями і короткими записами. Але, як я бачу з того, як ви записуєте задачі самостійно, одиниці користуються нею. Подивіться на блок- карту. В центрі ви бачите все про задачу: з яких частин складається, що таке проста і складена. Над цим записом - моделі простих задач. Під - два ряди моделей складених задач.  Першій задачі, яка є в блок-карті, відповідає остання модель (нижній ряд). Друга задача є оберненою до першої моделі в останньому ряді. Розв'язувати задачі не треба. Виріжте , скопіюйте і вкладіть в папку. Інші завдання на с. 34-35 - доробіть сам-но на вихідних.
Укр.мова - працюємо на с. 20-21.  Всі вправи на цих сторінках виконайте усно. Далі перейдемо в посібник № 33, с. 4-5. Прочитайте, як називається посібник. Отже, ми готуємось до літа. Впр. 1 - над анаграмами надпишіть назви грибів, поділіть їх на склади і подивіться, у кого з дітей буде більше грибів ( яких слів більше). Впр. 2 - Виконайте всі завдання. Впр. 3 - у посібнику. Впр. 4 - в зошиті. Щоб правильно записати слова, скористайтесь словниками, які я вам дала у середу , 6 травня. Підкреслюєте, обводите - в зошиті, але охайно, олівцем. У новому рядку записати складене слово, у новому рядку записати речення з цим словом.  Впр. 5 - всі завдання, крім першого, виконуєте в посібнику. Диктант можете потренуватись у чорновику. На наступному тижні у вас буде діагностичний диктант.  Впр. 6 - не треба.

вівторок, 12 травня 2020 р.

Доброго ранку, дітки. Вчора ми написали селфі-аудит з української мови. Подивіться, у кого що неправильно і попрацюйте над помилками. Для цього у вас є впр. на повторення , вчора я пояснювала: с. 16-17 впр. 2, 6. Готуємось до діагностичних робіт. Норма читання на кінець другого класу - 50-60 слів. Хто не вкладається в цю норму - попрацюйте над читанням, в кінці наступного тижня будемо читати.
Математика - працюємо на с. 30-31. № 1 - все зрозуміло. № 2 - Задачу записати у зошит. Спочатку виконати перше завдання у посібнику - Підкресли, а потім у зошиті. Третє завдання - Зміни - усно. Ключові слова - Третьокласників і Друшокласників. Питання У скільки разів більше, тобто порівняльна дужка і після неї   на?б.    № 3 - в посібнику, виконати три завдання, четверте - не треба (Склади). № 4 - не треба. № 5 - в посібнику. № 6 - теж в посібнику. № 7 - у зошиті. Ключові слова - Довжина, Ширина, Периметр. Зверніть увагу! Довжина - це найдовша сторона, широина - коротша.  Креслити не треба! № 8 - за бажанням, № 10 - не треба, № 9 - в зошиті. Зверніть увагу - тільки ті рівняння, які розв'язуються діленням. Їх два.

Укр. мова - працюємо на с. 18-19. Впр. 1 - згадайте форму звертання. Хто не пам'ятає, попрацюйте з таблицею. Скопіюйте собі цю таблицю, потрібна буде завжди. Якщо звертання складається з двох слів - ім'я та по батькові, тому клична форма в обох словах, наприклад: Марина Петрівна - Марино Петрівно, Микита Андрійович - Микито Андрійовичу.
Таблиця форм кличного відмінка
Іменник в називному відмінкуІменник в кличному відмінку
Закін-
чення
Приклади
Іменники I відміни
(іменники чоловічого і жіночого роду, які мають закінчення -а, -я)
тверда група (основа на твердий)
Власні та загальні назви чоловічого та жіночого роду, а також усі жіночі імена по батьковіВасилино, Дарино, Лоліто, Ярино, Світлано, Миколо, Одарко, Інно, Ірино, Вероніко, Микито, Варваро, Луко, Мар’яно, Тетяно, Олександро, Катерино, Валентино, Людмило, Христино, Олено, Галино, Таміло, Кароліно, Саво, Хомо, Яремо;
Іванівно, Олегівно, Андріївно;
Україно, вербо, калино, сестро, мамо, зірко, сило, повитухо, мальво, бандуро, школо, свахо, дружино, мово, голубко, спортсменко, активістко, швачко, велосипедистко, машиністко, вчителько, батьківщино, весно, блондинко, сербко, старосто, співачко, журналістко, лисичко.
м'яка група (основа на м’який або пом’якшений)
Власні і загальні назви жіночого і чоловічого роду на -я, що пом’якшує попередній приголоснийКатре, Ілле*, Зоре;
письменнице, праце, воле, робітнице, богине, жрице, земле, пісне, гривне, правице, лисице, балетнице, нене.

Деякі словники рекомендують форму Іллє, але це суперечить чинному правопису.
Власні і загальні назви на -я, що виступає після голосного та апострофаСоломіє, Меланіє, Ксеніє, Лідіє, Софіє, Юліє (від Юлія), Єфиміє, Агафіє, Віринеє, Лілеє, Мироніє, Зоє, Маріє, Агніє, Анастасіє, Лідіє, Наталіє, Феофаніє;
мріє, поезіє, надіє, сім’є.
Пестливі особові імена жіночого і чоловічого роду і загальні назви жіночого роду із значенням пестливості на -я, що пом’якшує попередній приголоснийВітю, Олюсю, Галю, Марусю, Галюсю, Лідусю, Лінусю, Ваню, Натусю, Костю, Валюсю, Ганнусю, Катрусю, Таню, Наталю, Лілю, Христю, Маню, Полю, Костю, Федю, Орисю, Ле́сю (від Леся і Лесь);
бабусю, доню, матусю, тітусю, манюню.
мішана група (основа на ж, ч, ш, щ)
Іменники жіночого роду на -а, перед яким виступає шиплячийгруше, листоноше, каше, мише, круче, душе, площе.
Іменники II відміни
(іменники чоловічого роду, які НЕ мають закінчення -а, -я, та деякі іменники середнього роду)
тверда група (закінчення  або нульове)
Більшість безсуфіксних іменників (для цього типу відмінювання також характерне чергування г, к, х – ж, ч, ш)Альберте, Августе, Антоне, Несторе, Артеме, Євгене, Максиме, Романе, Трохиме, Ярославе, Степане, Богдане, Даниле, Олександре, Назаре, Станіславе, Мар’яне, Адаме, Володимире, Іване, Мироне, Аврааме, Давиде, Гавриле, Йосифе;
Боже, Києве, Львове, голубе, орле, пане, програмісте, бармене, диригенте, лейтенанте, генерале, солдате, студенте, президенте, дубе, козаче, юначе, радисте, аматоре, тренере, командире, інженере, режисере, бухгалтере, голкіпере, соколе, чумаче, агрономе, адвокате, акторе, дипломате, клоуне, професоре, доценте, архітекторе, бухгалтере, ювеліре, операторе.
Іменники з суфіксом на -к-, зокрема -ик, -ок, -коРоманчику, Назарчику, Богданчику, Степанчику;
керівнику, пакувальнику, замовнику, полковнику, півнику, хлопчику, песику, слонику, баранчику, соловейку, кораблику, котику, солдатику, зайчику, розподільнику, посівальнику, будівельнику, грибнику, монтажнику, грабіжнику, винахіднику, мандрівнику, чарівнику.

Але парубок – парубче
Особові імена чоловічого роду на г, ґ, к, хАристарху, Єлимаху, Генріху, Олегу*, Людвігу, Фрідріху, Рюрику.
*Іменник Олег має дві форми: Олегу і Олеже. Перший варіант є пізнішим, утвореним за аналогією до сину, батьку, діду, другий – давня, архаїчна форма.
Іншомовні іменники на г, ґ, к, хмаркетологу, філологу, хірургу, олігарху.
Деякі іменники чоловічого роду, переважно односкладовісину, діду, тату, дядьку.
м'яка група (основа на м’який або пом’якшений)
Загальні назви та особові імена чоловічого роду з м’яким кінцевим приголосним основи (зокрема і )Андрію*, Грицю, Геннадію, Юрію*, Івасю, Віталію, Олексію, Юлію (від Юлій), Овідію, Матвію, Алфею, Василю, Ігорю*, Цезарю;
короваю, розмаю, водограю, гаю, краю, палію, солов’ю, добродію, водію;
пролетарю, царю, косарю, секретарю, лікарю, кобзарю, янтарю, букварю, писарю, календарю, токарю, вівчарю, пекарю, бунтарю, друкарю, шахтарю;
татусю, дідуню, дідусю, красеню, легеню;
вчителю, водію, виконавцю, охоронцю, покупцю, продавцю, іноземцю,спасителю, вихователю, скрипалю, ясеню, учню, дурню, бороданю, вуханю, здорованю, видавцю, купцю, американцю, бранцю, вигнанцю, виборцю, гонцю, горцю, державцю, єдиноборцю, єдиновірцю, ревнивцю, самцю, стрибунцю, знавцю, очевидцю, самовладцю, кавказцю, каїрцю, вдівцю, мудрецю.

*Утворення на зразок Андріє, Юріє, Ігоре суперечать цьому правилу, тому вони помилкові.
Деякі іменники, що закінчуються на -ець (з характерним чергуванням)женче* (від жнець), кравче* (від кравець), шевче* (від швець), хлопче, молодче, ченче.
*Але як прізвища – Жнецю, Кравцю, Швецю.
Для іменників середнього роду на  кличний відмінок тотожний називномуполе, море, сонце, серце, віконце.
мішана група (основа на ж, ч, ш, щ)
Власні назви з основою на шиплячий та загальні назви з основою на -ж, -рТимóше, Дóроше, Лукáше, Довбуше;
столяре, маляре, дояре, каменяре, гусляре, тесляре, вугляре, газетяре, пісняре, скляре, стороже.
Іменники з основою на шиплячий, крім -ж, -рвикладачу, одержувачу, виконувачу, слухачу, керманичу, глядачу, відбивачу, копачу, погоничу, читачу, товаришу.
Усі імена по батькові для чоловіківМаксимовичу, Петровичу, Семеновичу.
Іменники III відміни
(іменники жіночого роду, які НЕ мають закінчення -а, -я)
Іменники жіночого роду з нульовим закінченнямЛюбове (жіноче ім’я), Есфіре, Нінеле;
любо́ве, ві́сте, но́че, ра́досте, сме́рте.
Іменник матимати (мамо від мама – I відміна).
Іменники IV відміни
(іменники середнього роду, в яких при відмінюванні з’являються суфікси -ен-, -ат-, -ят-)
Кличний відмінок однини збігається з називним та знахідним відмінками.галчен́я, гус́я, дит́я, ім'́я, козен́я, пл́ем'я.
коліщ́а, курч́а, лош́а.

Впр. 2 - в посібнику. Репліки - це слова учасників діалогу. Впр. 3 - всі завдання - усно. Впр. 4 - не треба. Впр. 5 - в посібнику. Впр. 6 - в зошиті. Дотримуйтесь правила запису діалогу: Кожна репліка починається з нового рядка і з тире - подивіться впр. 3. Якщо репліка не вмістилась в один рядок, продовжуєте в другому з самого початку. Наступна репліка - з нового рядка. Не забудьте про слова ввічливості. Впр. 7 - не потрібно. Впр. 8 у посібнику.
Всесвіт - с. 40 -41. Спочатку виконайте селфі-аудит, не забудьте сфотографувати і прислати - обов'язково! Потім дивитесь відео і виконуєте інші завдання, крім № 4.


Шановні батьки. Закінчився ще один навчальний рік. Дякую всім, хто допомагав дітям здобувати нові знання, особливо на дистанційці. Попереду ...